RYA Junior Championship - SE & London 2019

Regatta Fleet Feva Class_Name

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Class_Name sail_number Helm Name HELM_gender CrewNAme CREW_gender sailing_club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Regatta Fleet Feva 3579 Daniel eddison Male Rowan Dunkin Male Upper Thames Sailing Club (4.0 DNC) 4.0 DNC 1.0 1.0 1.0 1.0 12.0 8.0
2nd Regatta Fleet Feva 8571 Khenza Yazid Female Tazkiya Yazid Female Littleton Sailing Club (4.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 2.0 2.0 2.0 18.0 14.0
3rd Regatta Fleet Feva 6712 Sebastian Laing Male Oliver Laing Male Datchet Water Sailing Club (4.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 24.0 20.0

Regatta Fleet Optimist Class_Name

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Class_Name sail_number Helm Name HELM_gender CrewNAme CREW_gender sailing_club R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st Regatta Fleet Optimist 6231 Ewan Hamilton Male     Newhaven & Seaford Sailing Club (1.0) 1.0 1.0 1.0 4.0 3.0
2nd Regatta Fleet Optimist 13 Liam Callanan Male     Datchet Water Sailing Club 2.0 2.0 (4.0) 3.0 11.0 7.0
3rd Regatta Fleet Optimist 5286 Harry Whelan Male     Weirwood Sailing Club (9.0 DNC) 9.0 DNC 2.0 2.0 22.0 13.0
4th Regatta Fleet Optimist 5921 Sebastian Gatton Male     Crawley Mariners Yacht Club (9.0 DNC) 9.0 DNC 5.0 4.0 27.0 18.0
5th Regatta Fleet Optimist 5618 Nia Byrne Female     King George Sailing Club (9.0 DNC) 9.0 DNC 3.0 9.0 DNC 30.0 21.0
6th Regatta Fleet Optimist 6159 George Thompson Male     Datchet Water Sailing Club (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 36.0 27.0
6th Regatta Fleet Optimist 3199 Ben McEwen Male     Papercourt Sailing Club (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 36.0 27.0
6th Regatta Fleet Optimist 6398 Scott Cunliffe Male     Bewl Sailing Association (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 36.0 27.0

Regatta Fleet Tera Sport Rig Class_Name

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Class_Name sail_number Helm Name HELM_gender CrewNAme CREW_gender sailing_club R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st Regatta Fleet Tera Sport Rig 3282 Bartek Mastaj Male     HOAC 1.0 (6.0) 4.0 3.0 14.0 8.0
2nd Regatta Fleet Tera Sport Rig 2444 Lottie Phillips Female     Littleton Sailing Club 3.0 1.0 (5.0) 4.0 13.0 8.0
3rd Regatta Fleet Tera Sport Rig 3719 Lucia Evans Female     Littleton Sailing Club 2.0 3.0 3.0 (13.0 DNC) 21.0 8.0
4th Regatta Fleet Tera Sport Rig 3856 Elizabeth MacDonald Female     Docklands Sailing & Watersports Centre 4.0 (13.0 DNC) 2.0 5.0 24.0 11.0
5th Regatta Fleet Tera Sport Rig 1677 Mika Colombi Male     Littleton Sailing Club (7.0) 2.0 7.0 6.0 22.0 15.0
6th Regatta Fleet Tera Sport Rig 5030 Archie Moore Male     Felpham Sailing Club (13.0 DNC) 13.0 DNC 1.0 2.0 29.0 16.0
7th Regatta Fleet Tera Sport Rig 1678 Caitlin Chadwick-Williams Female     Littleton Sailing Club 5.0 5.0 6.0 (8.0) 24.0 16.0
8th Regatta Fleet Tera Sport Rig 1671 Isabelle Lemmon Female     Littleton Sailing Club (8.0) 4.0 8.0 7.0 27.0 19.0
9th Regatta Fleet Tera Sport Rig 5029 Ruby Richards Female     Felpham Sailing Club (13.0 DNC) 13.0 DNC 9.0 1.0 36.0 23.0
10th Regatta Fleet Tera Sport Rig 3854 Mhairi MacDonald Female     Docklands Sailing & Watersports Centre 6.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 9.0 41.0 28.0
11th Regatta Fleet Tera Sport Rig 1669 Daisy Lemmon Female     Littleton Sailing Club (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 52.0 39.0
11th Regatta Fleet Tera Sport Rig 1670 Elsie Phillips Female     Littleton Sailing Club (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 52.0 39.0

Regatta Fleet Topper Class_Name

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 15, Scoring system: Appendix A
Rank Class_Name sail_number Helm Name HELM_gender CrewNAme CREW_gender sailing_club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Regatta Fleet Topper 603 Emma Hurst Female     HOAC 1.0 (3.0) 1.0 2.0 2.0 1.0 10.0 7.0
2nd Regatta Fleet Topper 20425 Ben Gomersall Male     HOAC (4.0) 1.0 2.0 1.0 1.0 2.0 11.0 7.0
3rd Regatta Fleet Topper 21 Frankie Hackett Female     Upper Thames Sailing Club 5.0 (16.0 DNC) 6.0 4.0 6.0 4.0 41.0 25.0
4th Regatta Fleet Topper 45093 william lewis Male     Datchet Water Sailing Club (16.0 DNC) 16.0 DNC 3.0 3.0 3.0 5.0 46.0 30.0
5th Regatta Fleet Topper 4 Shadi Makarem Male     Datchet Water Sailing Club (16.0 DNC) 16.0 DNC 5.0 7.0 7.0 3.0 54.0 38.0
6th Regatta Fleet Topper 17 Ayshmit Sethi Male     Claires Court (16.0 DNC) 16.0 DNC 7.0 5.0 4.0 6.0 54.0 38.0
7th Regatta Fleet Topper 899 Marcus Carman Male     Datchet Water Sailing Club (16.0 DNC) 16.0 DNC 4.0 9.0 5.0 16.0 DNC 66.0 50.0
8th Regatta Fleet Topper 47730 Henry Moss Male     Downs Sailing Club 2.0 2.0 (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 68.0 52.0
9th Regatta Fleet Topper 46159 Sebastian Robb Male     Downs Sailing Club 3.0 4.0 (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 71.0 55.0
10th Regatta Fleet Topper 47902 Wilbur Koe Male     Datchet Water Sailing Club (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 RET 8.0 16.0 DNC 7.0 79.0 63.0
11th Regatta Fleet Topper 8 James Evans Male     Littleton Sailing Club (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 6.0 16.0 DNC 16.0 DNC 86.0 70.0
12th Regatta Fleet Topper 44242 Ashe Tollett-Cooper Male     Buzz Active (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 96.0 80.0
12th Regatta Fleet Topper 000 Harry Burgum Male     Buzz Active (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 96.0 80.0
12th Regatta Fleet Topper 000 Albert Melville Male     Buzz Active (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 96.0 80.0
12th Regatta Fleet Topper 13 Roscoe Gomm Male     Buzz Active (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 96.0 80.0



Sailwave Scoring Software 2.25.4
http://www.sailwave.com/